Поредни успехи на разградски атлети

Пореден успех постигнаха талантите от СКЛА „Лудогорец“ с треньор Красен Цонев на държавното първенство по лека атлетика за юноши и девойки до 20 години. Състезанието се проведе на Националния стадион „Васил Левски“ в София и в него взеха участие над 400 атлети от над 80 спортни клуба.

Сред скачачите от клуба Лъчезар Вълчев, който навърши преди седмица 16 години, с 14.82 м в тройния скок спечели бронзовия медал. С този резултат той е 9-ти в световната и 3-ти в европейската ранглиста за годината. В с кока на дължина с 6.61 м Лъчо зае 4-то място. Николай Тодоров е 6-ти в тройния скок с 13.40 м /личен резултат/ и 14-ти в скока на дължина с 5.89 метра.

Безапелационен бе  Владислав Димитров, който защити шампионската си титла във хвърлянето на диск с 46.75 м. Непобеден тази година с четирите най-добри постижения у нас идната седмица Владо ще участва в Балканското първенство в Истанбул. В тласкането на гюле Владо постигна 15.07 м и се класира на 4-то място, само на 10 см от бронзовия медал.

Божидара Цонева е 6-та в тласкането на гюле с 8.40 м, а Християн Карчев е 7-ми в бягането на 400 м с препятствия и 13-ти на 400 м с 53.27 сек. Щафетните отбори на 4х400 и 4х100 м в състав: Никола Комаровски, Момчил Янков, Николай Тодоров и Мехмед Мехмед, заеха съответно 7-мо и 8-мо място. Щафетните отбори на девойките заеха 9-то място на 4х400 м и 11-то място на 4х100 м. В отборното класиране при юношите СКЛА „Лудогорец“ зае 3-то място, като беше изпреварен само от два варненски отбора – „Супер спорт“ и „Евър“.

Без изненада завърши най-добрата разградска атлетка Димана Йорданова на националния шампионат до 20 години. Извън класирането в коронната си дисциплина троен скок тя постигна личен резултат от 12.95 м. В подготовката и участието в състезания Димана е подкрепяна от фирма „Амета“, популярна с търговската си марка „Лудогорско пиле“.