„Лудогорец“ победи и „Локомотив“ – София

„Лудогорец“ се качи на върха в Първа лига за първи път от 10-я кръг след много трудна победа с 1:0 над „Локо“ – София.

Въпреки тоталната доминация с 30:2 при ударите единственото попадение бе отбелязано от обичайния напоследък спасител Игор Тиаго в 81-та минута. А гостите играха малко повече от цяло полувреме с човек по-малко.

„Лудогорец“ има цял отбор контузени играчи, което за пореден път наложи размествания в състава. Предвид травмите на двата леви бека – Антон Недялков и Дени Групер, треньорът Ивайло Петев преквалифицира в тази зона десния бек Пипа, а отляво бе оставен Витри. В предния мач пък позициите им бяха разменени. В центъра на защитата този път бе предпочетен аржентинецът Франко Русо за сметка на Пластун. Като дефазивни халфове излязоха Гонсалвеш и Пьотровски, а пред тях действаше Спас Делев. Петев заложи на двата фланга на Десподов и Текпетей.

Победният гол за домакините падна девет преди края на мача. Спас Делев центрира, а големият герой в последните мачове за Орлите – Игор Тиаго, насочи с глава и реализира.