„Лудогорец“ започна с победа в контролите

„Лудогорец“ започна с победа контролните си срещи в Турция. Разградчани победиха „Бачка Топол“а с 2:1. И двата гола за тима на Валдас Дамбраускас вкара Бърнард Текпетей.

Още в седмата минута на срещата „Лудогорец“ поведе в резултата. С мощен изстрел Бърнард Текпетей реализира във вратата на сръбския съперник на Орлите. Две минути по-късно Мавис Чибота пропусна да вкара втори гол, след като получи в наказателното поле, но стреля неточно.

Десет минути преди края на първата част „Лудогорец“ удвои аванса си. Текпетей реализира втория си гол в мача, а негов асистент отново бе Икоко. В 37-та минута Станоев остана очи в очи с Ренан и се разписа за сръбския тим.

През втората част Дамбраускас пусна нов състав на терена – Пламен Илиев, Антон Недялков, Сисиньо, Драгош Григоре, Георги Терзиев, Абел Анисе, Стефан Баджи, Иван Йорданов, Доминик Янков, Димитър Митков, Кирил Десподов. В 54-та минута Пламен Илиев спаси удар на Тумбашевич.

В 60-та минута и треньорът на Бачка Топола смени почти целия си отбор. В 67-та минута Кирил Десподов центрира от пряк свободен удар, но не успя да създаде опасност пред вратата на сръбския тим. Малко след това отново Десподов центрира от свободен удар, но стражът на сърбите изби топката.

В 85-та минута Григоре засече центриране на Десподов от корнер, но Бурсач се разтегна и изби в ъглов удар.

Стартов състав на Лудогорец: Ренан, Оливие Вердон, Жозуе Са, Жордан Икоко, Димитър Илиев, Светослав Дяков, Алекс Сантана, Каули Оливейра, Клаудиу Кешерю, Бърнард Текпетей, Мавис Чибота