Клаудиу Кешеру: Спортист на 2019-та на Община Разград

Румънецът направи хет трик на “Лудогорец арена” при победата на Орлите с 5:1 над ЦСКА – Москва

Централният нападател на „Лудогорец“ е Клаудиу Кешеру е Спортист на годината на Община Разград за 2019 година.

Подгласници на победителя в традиционната десетка на най-добрите спортисти в столицата на Лудогорието са шахматистът Ивайло Енчев и състезателката по борба Фатме Шабан.

Класирането направи седемчленна комисия от спортни и деятели и журналисти, председателствана от гл.експерт „Спорт“ в Община Разград Валери Бойчев. По определени правила за условията, критериите и реда за определяне на 10-те най-добри спортисти, най-добър отбор, най-перспективен млад състезател и най-добър треньор в индивидуалните и най-добър треньор в колективните спортове своя подборка по предложенията на 13 спортни клуба направиха: Ремзи Осман – общински съветник, Стефко Данаилов – председател на баскетболен клуб „Лудогорец“, Димитър Кирилов – журналист във вестник „Екип 7“, Радка Минчева  – журналист в Дарик радио и сайта razgrad24-7.com, Георги Тодоров – собственик на новинарския сайт e-Razgrad.bg и Петър Петров – редактор в Общинско радио Разград.

6. Боян Бонев- стрелба с лък – клуб “Антибиотик;
  7. Николай Станчев – колоездене – клуб “Спринт”.

Най-добър отбор за 2019 г. е ПФК „Лудогорец 1945” –  мъже.

Най-перспективен млад състезател – Лъчезар Вълчев – лека атлетика.

Най- добър треньор в колективните спортове – Тодор Живондов –  треньор по футбол в Детско-юношеската школа на “Лудогорец 1945”.

Победител във възобновената след петнайсетина годишно прекъсване категория „Най-добър треньор в индивидуалните спортове“ е Дениз Музаффер Хамид – треньор по борба в клуб “Лютфи Ахмедов”.

Клаудиу Кешеру е шампион Първа лига, сезон 2018-2019 г., голмайстор за годината у нас, най-добър чуждестранен футболист у нас, участник в груповата фаза на Лига Европа с четири гола.

Ивайло Енчев и миналата година бе втори в десетката. Национален състезател,  гросмайстор, Пръв в държавното индивидуални първенство по ускорен шах със седем победи на ускорен шах и 6.5 победи на блиц. На Европейската купа през октомври  във Франция – първи в категорията „рапид“.

Фатме Шабан завоюва второ място при кадетките в категорията 53 кг. на държавното лично първенство в Бургас. Има общо 4 златни и 4 сребърни медала от ДСК.

На Световното в София бе седма при 49-килограмовите кадетки, на Европейското стана пета, на Балканиадата – четвърта.

Церемонията по награждаването на най-добрите спортисти на Община Разград, най-добър отбор, най-перспективен млад състезател и най-добрите треньори в индивидуалните и колективните спортове е идния вторник /10 декември/ от 12.30 часа във фоайето на 11-я етаж в сградата на Община Разград.