“Лудогорец“ загуби четвърти мач в Турция – този път от „Цървена звезда“

„Лудогорец“ загуби от „Цървена звезда“ с 1:3 в контролен мач, игран в турския курорт Белек. Това бе последна проверка на шампионите по време на зимния лагер. Равносметката: две победи и четири загуби.

Това бе и първи неуспех за „Лудогорец“ в мачовете със Звезда. В предните три срещи седемкратния първенец на България записа две победи и един равен срещу носителя на КЕШ от 1991 г.

В съботния мач, който се игра на стадиона в хотел “Регнум” Звездашите поведоха с 2:0 през първото полувреме. Бен откри в 33-та минута, а Боаки удвои две минути преди почивката. И при двете попадения обаче имаше фаулове срещу играчи на „Лудогорец“, неотсъдени от турския рефер на двубоя.

Шампионите върнаха едно попадение чрез Вандерсон в 54-та минута, но сърбите стигнаха до 1:3 в 72-та минута, когато влезлият като резерва Павков отбеляза.

В края на двубоя „Лудогорец“ имаше шанс да намали, но Рафаел Форстър стреля в стената от удобен фаул на линията на наказателното поле.